Relacje z warsztatów:

 "ZACHWYCAJĄCA KOBIECOŚĆ"

CZYLI SPOTKANIE Z PRAMATKĄ

Termin: 6.04.2013 - 7.07.2013

                         Miejsce: Zukowo

Prowadzące: Alicja Grabska, Joanna Kołodziejczak

 

 

 

Opinie:

 

„Kiedy powiedziałam, że będę brała udział w warsztatach o kobiecości, zapytano mnie, czego tam będę się uczyć – gotować, czy malować paznokcie?

Nie potrafiłam tego wytłumaczyć. Nie spodziewałam się, że dotknę tu wspomnień z dzieciństwa. Kończę je z chęcią ponazywania swoich wartości. Mogę powiedzieć, że odkryłam tu czuciowe łapy i wewnętrzne oko.”

Agnieszka
 

„Wreszcie zrozumiałam, że to jakie jest moje życie, zależy też ode mnie. To nie efekt kar i nagród za coś tam. Zaczynam zauważać swoją sprawczość w życiu. Przestałam się bać radości. Mogę się śmiać. Zaczynam czuć całe moje ciało, potrafię wreszcie celebrować chwilę. Seksualność to coś co mnie dookreśla, a nie krzyk o kroplę wody na pustyni.”

Małgosia
 

„Czuję się jeszcze z lekka oszołomiona. Dałam sobie prawo do energii. Odzyskałam ręce, mam energię, która dla mnie pracuje.”

Ania

„Zakończenie warsztatów to dla mnie nowy początek. Wychodzę z przeświadczeniem, że chcę dalej troszczyć się o siebie. Jeżeli ja będę szczęśliwa, to inni będą szczęśliwi.”

 Joanna

 


SKUTECZNY SPOSÓB

 NA OKRUTNĄ WEWNĘTRZNĄ KRYTYKANTKĘ

 Termin: 15 czerwca 2013 r.

Miejsce: Ośrodek Terapii Kobiece Dusze

Tczew, ul. Wyzwolenia 3c/4

Prowadząca: Alicja Grabska – psychoterapeutka

Informacja i rezerwacja miejsc:

gabinet

Tel.: 609 675 305

 

Opinie:

Witaj Alicjo.

Już szykuję się na kolejne warsztaty.

Było to dla mnie zupełnie inne doświadczenie niż spotkania w grupie. Bardzo wiele się nauczyłam,szczególnie o sobie.

Dla zwykłego zjadacza chleba, któremu rozwiązywanie problemów emocjonalnych jest czymś bardzo skomplikowanym, wręcz niemożliwym, pokazałaś jak wiele można zrobić pracując ze sobą.

Dzięki tym warsztatom dowiedziałam się, że mogę działać, mogę sama radzić sobie z emocjami, które mnie przytłaczają i mam do tego narzędzia.

Mam wrażenie, że zrobiłam krok do przodu jeśli chodzi o budowanie swojej wartości i samooceny. Czuję się silniejsza. Przestałam myśleć, że niczego nie umiem zmienić w swoim sposobie myślenia.

To dla mnie bardzo ważne, że mogę coś zrobić, aby być szczęśliwą.

 

Pozdrawiam Kasia.

 

Warsztat polecam serdecznie wszystkim kobietom niezależnie od wieku, wykonywanego zawodu czy etapu w życiu.

Wspaniałym doświadczeniem jest już samo obcowanie z innymi, fantastycznymi kobietami. Dzięki nim i Alicji zobaczyłam swoje życie, problemy i radości z nieco innej perspektywy. Pomimo, że poszczególne techniki są dla mnie w praktyce trudne to wiem, że są. Wiem, że w razie potrzeby mogę do nich sięgnąć.

To bardzo praktyczny warsztat, wyszłam z niego z konkretnymi narzędziami do zastosowania od ręki. Zrozumiałam, że mogę regulować swoje emocje, że nie muszą nade mną mieć władzy.

Zrozumiałam, że wewnętrzna krytykantka nie jest moim wrogiem, można się z nią dogadać:)


Czułam się bezpiecznie i intymnie. Czułam się wysłuchana. Nikt mnie nie oceniał, nie prawił morałów.

Jestem silniejsza.

Ania

 


"ŚWIADOMA I SZCZĘŚLIWSZA"

WARSZTATY DLA DOROSŁYCH

DZIEWCZYNEK Z DYSFUNKCYJNYCH RODZIN

Termin: 18 luty - 20 maja 2012r.

Miejsce: Ośrodek Terapii Kobiece Dusze

Tczew, ul. Wyzwolenia 3c/4

Prowadzące: Alicja Grabska – psychoterapeutka

Joanna Kołodziejczak - psychoterapeutka

Informacja i rezerwacja miejsc:

gabinet

 Tel.: 609 675 305

 

Opinie

„Chciałam zobaczyć, co ze mną jest nie tak, że emocjonalnie nie umiem sobie radzić ze złością, wstydem, z moją wartością. Teraz wiem, że nie odkryłabym w sobie wartości głębszej. Nadal nie wiedziałabym, o co mi chodzi, nie wiedziałabym, co jest powodem mojego nieradzenia sobie z emocjami. Nie poznałabym wspaniałych ludzi, którzy maja podobne problemy, doświadczenia w życiu, co ja.”

 
Anna
 
 

Chciałam odzyskać spokój, umieć pokonać lęk, strach złość. Uświadomiłam sobie, że wszystkie, lub część problemów w małżeństwie brało się z tego, że nie miałam wzorców funkcjonowania w normalnej rodzinie. Dla mnie najważniejsza jest rodzina. Chciałam swoje dzieci wychować jak najlepiej, a nie potrafiłam sobie poradzić z niektórymi emocjami, które towarzyszyły mi w dzieciństwie.”

 
Beata
 

„Szukałam usystematyzowania informacji na temat rodziny dysfunkcyjnej i jej wpływu na mnie. Forma kilku spotkań w dość dużym odstępie czasowym wydała mi się interesująca. Odstępy czasowe pozwalały na dystans i rozpoznanie emocji, dokonanie spostrzeżeń. Z braku terapii indywidualnej nadal nie miałabym dość dużej wiedzy na mój temat: emocje, co z nimi robić, skąd się biorą, po co są, co to znaczy, przeżyć emocje. Nie miałabym przekonania, że terapia indywidualna jest mi niezbędna. Najbardziej martwi mnie, że miałabym „przedmiot” bez instrukcji do niego. Taka wszechstronna i wielopłaszczyznowa praca przyda się każdemu, kto chce dowiedzieć się czegoś o sobie.”

 
Karolina
 
 

Chciałam, aby w moim domu nie wytwarzać napięcia nerwowego, nie być prowokatorem awantur, uzdrowić siebie z dzieciństwa, radzić sobie z dniem codziennym. Gdybym nie zdecydowała się na te warsztaty, nie wypłynęło by wiele emocji, które gromadziły się we mnie, były tłumione. Można by powiedzieć, że byłabym zatruta odśrodka.”

 

Malwina

 

Dodano 16-06-2013 prez Admin